Aktualności
I love posters!
Nie tylko w pracy, ale również poza nią nasi koledzy ze studia graficznego wykorzystują swój talent. Stale rozwijają swoją pasję, która daje im możliwość wyrażenia swoich pomysłów, emocji oraz poglądów.

W galeriach, publikacjach, prostej formie, w plakatach - Wojciech Osuchowski oraz Wojciech Ganszczyk - zapisują swój przekaz. Wykorzystują go jako „sposób ''wadzenia się” ze światem, osobisty komentarz tego co nas otacza'' (W. Osuchowski).

Wojciech Osuchowski – człowiek szeroko uzdolniony. Ukończył Instytut Sztuki w Cieszynie na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego. Z uprawnieniami pedagogicznymi dzieli się swoją wiedzą jako doktorant na macierzystej uczelni. Na swoim koncie z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem jako grafik projektant może poszczycić się wieloma pracami nad witrynami internetowymi, czasopismami, systemami identyfikacji wizualnej firm, znakami firmowymi oraz elementami graficznymi systemów komputerowych. Jego artystyczna dusza również znajduje swój wyraz w fotografii. Jest redaktorem i dyrektorem artystycznym portalu dalekieobserwacje.eu.

Wojciech Ganszczyk – z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem jako dyplomowany grafik projektant po Wyższej Szkole Technologi Informatycznych w Katowicach. W swoim dorobku może wymienić wiele prac od projektów wizytówek przez identyfikację wizualną, katalogi, reklamy prasowe i wielkoformatowe po wizualizacje oraz grafikę artystyczną. Nigdy nie zatrzymuje się w miejscu starając się stale udoskonalać swój warsztat oraz odkrywać nowe techniki. Ponad pracę bardzo ceni sobie aktywność fizyczną, którą realizuje w sportach oraz podróżach.

Plakat mimo rywalizacji z innymi formami komunikacji, bardziej dynamicznymi i prężnymi, świetnie daje sobie radę oraz dzielnie stawia im czoła. Czego przykładem jest ilość wydarzeń, w których odgrywa główną rolę.

W związku z niezliczoną ilością wystaw organizowanych w kraju oraz na całym świecie, w których biorą udział nasi koledzy. Chcielibyśmy zaprezentować kilka ich prac.

Oto wybrane grafiki Wojciecha Osuchowskiego, które miał okazję pokazać:
 
Wystawa Poster For Tomorrow - Right to Healthcare, 12.2015, Ateny Grecja
Zdjęcie 1. Wystawa Poster for Tomorrow - Right to Healthcare 2015, Ateny, Grecja -
dolny plakat w rogu "Queue a doctor"
Zdjęcie 2. Exhibición principal BICeBé 2015, La Paz, Bolivia - dolny rząd, piąty plakat od lewej tzw. ślimakogłowy "Homo Alienati" Zdjęcie 3. W tureckiem czasopiśmie o designie - środkowe zdjęcie plakatu

 

  
Zdjęcie 4. Bielskie Centrum Kultury Zdjęcie 5. 24. Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach 2015 - "Homo Alienati"


Szczególnym wyróżnieniem jest debiut Wojciecha Ganszczyka na 24. Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach, który posiada już 50-letnią tradycję. W Galerii Sztuki Współczesnej zaprezentował swój plakat ''Rhino, I'm one''. 
 

Zdjecie 6. 24. Biennale Plakatu Polskiego w Katowicach 2015 - ''Rhino, I'm one''

Jesteśmy dumni z naszych kolegów, ponieważ wybranie ich prac z kilkuset zgłoszonych do wystaw jest dużym wyróżnieniem. 

Zamów wycenę
bez zobowiązań
Nasze realizacje
inspiruj się
Szybki kontakt
32/ 730 32 32